Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
Reklamlar

Mehmetçik Kutlu Zafer Fragman

12 3 4 5 >>

Mehmetçik Kutlu Zafer 33. Bölüm Fragmanı Final

Reklamlar
 
Reklamlar
Tür: Savaş
Yönetmen: Mehmet Bozdağ
Senaryo: Mehmet Bozdağ
Kanal ve Yayın Günü: Trt 1 - Perşembe - 20.00
Mehmetçik Kutlu Zafer Oyuncuları:
İsmail Ege Şaşmaz İsmail Ege Şaşmaz (Mehmet)
Kaan Taşaner Kaan Taşaner (Süleyman Askeri Bey)
İlker Aksum İlker Aksum ()
Özgü Kaya Özgü Kaya (Zeynep)
Mehmetçik Kutlu Zafer Konusu:

Ünlü senarist Mehmet Bozdağ'ın imzası bulunan Mustafa Şevki Doğan'ın yönetmenliğini yaptığı İsmail Ege Şaşmaz, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, İlker Aksum, İsmail Hakkı Ürün ve Cavit Çetin Güner gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı yeni dizi Mehmetçik Kutlu Zafer 23 Ekim 2018 Salı akşamı başlıyor.

Darülfünün öğrencisi olan Mehmet vatanı için her şeyi göze almıştır. Bu sebeple Süleyman Askeri Bey'in başında olduğu Osmancık Taburuna katılı cepheye gitmek için büyük bir mücadele verir. İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı destan olan Kutül Amare Zaferi Mehmet karakterinin çevresinde her an heyecan, aksiyon ve derin duygular yaşatacak.

Yorum Yap

Mehmetçik Kutlu Zafer dizisine 3 Yorum Yapıldı
  1. güven demir: olmamız gereken karekterler canlandırılmış teşekkürler trt ecdadımızı seviyoruz lütfen çocuklarımıza izletelim
  2. sefer cengiz: trt selam olsun sizlere çok teşekkür ediyorum hizmet lerinizden dolayı
  3. sedat: neden dizimizde hiç Osmanlı assubayı yok hep subay var

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Özet

Mehmetçik Kut'ül Amare 12. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Üslüplü Ali'nin saldırısını öğrenen Cox hemen durumu General Barrett'e anlatmasına rağmen Hindistan'a nakli durdurmayı bir türlü başaramamıştır. Bu sırada kurtarmaya gelen Türk askerlerine büyük bir tuzak kurulmuştur. Üsküplü'nün önderliğinde Osmancı ktaburu askerleriyle esirleri kurtarmayı başarırlar. En çok merak edilen konu ise Üsküplü'nün kurulan bu tuzağın nasıl farkına varmış olmasıdır.

Mehmetçik Kut'ül Amare 11. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Bir jilet ve doğru zamanlama ile yaılan isyanla esir kampından kaçmayı başaran Üsküplü kendini zorlu bir mücadele içerisinde bulur. Yüzbaşı Robert aracına saklanan Üsküplü aracı durdurarak nöbetçi askerleri bertaraf edip yüzbaşıyı yaralamayı başarmıştır. Ve bu şekilde kut şehrine ulaşmayı başarır.

Mehmetçik Kut'ül Amare 10. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Üsküplü'nün kurguladığı plan tıkır tıkır işlemektedir. Mehmet Mevlüt ve Niyazi esirleri de ikna etmeyi başarıp isyan başlatırlar. Bir paravan görevi gören isyan giderek büyür. Yüzbaşı Robert ile görüşmek için içeri giren Üsküplü ilk fırsatta Bernard'ın boğazını keser ve onun kıyafetlerini giyerek kamptan kurtulur. Fakat önünde daha zor bir geçit daha vardır. Saklandığı aracın altından çıkmayı başarabilecek mi?

Mehmetçik Kut'ül Amare 9. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Cox esirlerin durumunu haber konusu yapmak için gelen Elizabeth'e büyük bir oyun oynar. Bir kaç esiri de bu oyunun içerisine dahil eden Cox'un tek hesaplayamadığı şey ise İstanbullu Mehmet'in esirler arasında olmasıdır. Mehmet'i gören Elizabeth ondan kamp hakkında gerekli bilgiyi elde eder. Fakat Üsküplü Mehmet beklenmedik bir cevapla hem Yüzbaşı Robert hemde Cox'u şaşırtmıştır.
Mehmetçik Kut'ül Amare 8. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Menzil üzerinde İngiliz ordusuyla karşılaşan Osmancık taburu girdiği şiddetli çatışmadan sağ salim çıksa da çok sayıda askeri şehit vermiştir. Düşman askerlerinin sayıca fazla olmasına rağmen Rota'yı İngiliz ordusuna bırakmak istemeyen Osmancık taburu bu zorlu savaştan galip çıkar. Mehmet, Niyazi ve Mevlüt bu çatışmada rehin alınarak kampa götürülür. Mehmet götürüldüğü esir kampında Süleyman Askeri'nin arkadaşı Üsküplü ile buluşarak Askeri'nin gizli notunu verir. Teğmen Ali'ye ulaştırılması için Mehmet'e verilen notta ne yazıyor? Cox ve Mehmet'in ilk karşılaşmasında neler olacak?

Mehmetçik Kut'ül Amare 7. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Yaralı halde mektupları mektupları ele geçirmeyi başaran fakat çölde zor duruma düşen Mehmet rüyalarına giren Zeynep'i karşısında gördüğünde şoke olur. Yaraları Efsa Nine'nin merhemiyle iyi olan ve Zeynep'i görür görmez bağlanan Mehmet ona hislerini söyleyebilecek mi? Süleyman Askeri uzun yıllardır izlediği Mehmet'in karşısında Zeynep ve ninesinin çadırında karşısına çıkar. Süleyman Askeri, Mehmet'e önemli bir görev vermeden önce yemin ettirerek teşkilata dahil eder.

Mehmetçik Kut'ül Amare 6. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Osmancık Taburu yol üzerinde büyük tehlikeler atlatmış ve Bağdat'a ulaşmayı başarmıştır. Süleyman Askeri Bağdat'ta ilk işi mektupları yollayarak görevini yerine getirmeye başlar. Cepheye gitmek için gerekli planları yapmış toplantı düzenlemiştir. Bu toplantıda Hüsrev ve Ömer Osmanlı devletine destek olmayacaklarını söylemişlerdir. Süleyman Askeri bu defa İngilizlere destekçi olan aşiretleri ortaya çıkarmaya çalışmıştır. Mehmet gizli olarak geldiği Bağdat'ta sandıktan çıkmayı hesaplarken beklenmedik bir durumla yüzleşir.

Mehmetçik Kut'ül Amare 5. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Bağdat'a doğru yola çıkan Osmancık Taburu yolda uğradığı saldırıyı bertaraf etmeyi başarmıştır. Süleyman Askeri bir kez daha Cox'un planlarını alt üst etmiştir. Taburun girdiği çatışmada Mehmet'te büyük bir kahramanlık göstererek Osmancık taburunu ne kadar benimsediğini göstermiştir. Diğer yandan Bağdat'a yola çıkan Hüsrev kervansarayda Cox ile yüzleşir. Mehmet her şey yolunda gittiğini düşünürken kardeşi Said'in tepkisiyle karşılaşır.
Mehmetçik Kut'ül Amare 4. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Osmancık Taburuna dahil olmak isteyen Mehmet Bağdat'a yola çıkan trene gizlice binmeyi başarmıştır. Kaçak olarak bindiği vagonda Victoria'yı görmüştür. Voctoria'yı sorguya çeken Mehmet kendisini vuran kişini Cox olduğunu öğrenmiştir. Süleyman Askeri Bey ise cephesini bir an önce toplayıp Bağdat'a ulaşma çabasındadır. Diğer taraftan Kilikya'da Komitacılarla iletişime geçen Cox, Osmancık Taburunun Bağdat'a ulaşmaması için elinden geleni yapacaktır.

Mehmetçik Kut'ül Amare 3. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti ve Fragmanı
Ayağının kesileceğini kardeşinden haber alan Mehmet'in tüm hayalleri yıkılırken nasıl bir karar alacak? Osmancık Taburu ile birlikte cepheye gitmeyi başarabilecek mi? Hayaline ulaşmak isteyen Mehmet nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kalacak? İngilizlerin kötü planlarını bozmak isteyen Süleyman Askeri'yi bekleyen büyük tehlike ne? İstanbul'da amacına ulaşamayan Cox'un yeni hedefi Kilikya bölgesidir. Kilikya bölgesinde Cox'un yardımcıları kim olacak?

Mehmetçik Kut'ül Amare 2. Bölüm'de Neler Olacak? İşte Özeti
Birinci Cihan harbine hazırlanan Osmanlı devletinde tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının hikayesi. Darülfünün öğrencisi olan Mehmet vatanı için her türlü fedakarlığı gösterir. Bu nedenle Süleyman Askeri Bey'in komutanı olduğu cepheye katılmak için her yolu dener. Mehmet vatanı için canını ortaya koyarken Zeynep'le yaşayacakları sevda dillere destan olacaktır.