Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Sinemanın En İyi Filmleri 2019

Yorum Yaz (0 Yorum)

Reklamlar
Sinemanın En İyi Filmleri 2019 özeti:

Bu listedeki filmler başarılarına (ödül ve aday gösterme), popülerliklerine ve yönetmenlik / yazma bakış açısına göre sinematik büyüklüklerine göre sıralanmıştır. Bir filmin Top 10 ve Top 100’de yer alması sıralanan kişinin, yerin veya şeyin gerçek büyüklüğüne veya veya başarısına dayanır. Başka bir deyişle, bir filmin ticari başarısı (Oscar ve BAFTA Ödülleri) ve sinema sektöründeki büyüklüğü, senaryonun gücü ve yapımcılık, sinemanın en iyi filmleri listesindeki yapımların nasıl sıralandığını açıklıyor.

Baba – (The Godfather) - 1972 – Dram/Suç

Baba, Francis Ford Coppola tarafından yönetilen ve Mario Puzo ve Coppola'nın senaryosundan Albert S. Ruddy tarafından hazırlanan 1972 yapımı Amerikan suç filmidir. Marlon Brando ve Al Pacino'yu kurgusal bir New York suç ailesinin lideri olarak oynatan hikaye, 1945-55 yıllarını kapsar ve Michael Corleone'nin isteksiz aileden yabancı vahşi Mafya patronuna dönüşmesi üzerine odaklanır. Puzo'nun aynı isimdeki en çok satan romanı üzerine kurulu olan Baba, dünya sinemasında en büyük filmlerden biri olarak ve özellikle de gangster türünde en etkili filmlerden biri olarak kabul edilir.

Esaretin Bedeli – (Shawshank Redemption) – 1994 - Dram/Gizem

Esaretin Bedeli, Frank Darabont tarafından yazılan ve yönetilen, Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın oynadığı, 1994 yılında yayınlanan bir Amerikan drama filmi. Stephen King romanı Rita Hayworth ve Shawshank Redemption'dan uyarlanan film, Shawshank Eyalet Hapishanesinde yanlış suçlanma iddiasına rağmen mahkum olan Andy Dufresne'nin hikayesini anlatıyor.

Ucuz Roman – (Pulp Fiction) – 1994 - Dram/Suç

Ucuz Roman, Quentin Tarantino'nun yönettiği bir 1994 Amerikan suç filmi. İki mafya avcısı (Samuel L. Jackson ve John Travolta), bir boksör (Bruce Willis), bir gangsterin karısı (Uma Thurman) ve bir çift akşam yemeği haydutunun (Tim Roth ve Amanda Plummer) hayatının dört şiddet sahnesinde iç içe geçtiği bir hikayeyi konu alır.

Yıldız Savaşları – (Star Wars) – 1977 - Aksiyon, Macera, Fantastik

Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından yazılmış ve yönetilmiş 1977 Amerikan yapımı destansı uzay filmidir. Yıldız Savaşları serisindeki ilk yapım, Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing ve Alec Guinness'i canlandırıyor. Film, Prenses Leia liderliğindeki Asi İttifak ve Galaktik İmparatorluğu'nun uzay istasyonu Ölüm Yıldızı'nı yok etme girişimine odaklanıyor. Bu çatışma, yanlışlıkla Ölüm Yıldızı için çalınmış mimari planlara sahip bir çift droid edindiği iddiası ile Luke Skywalker'ın yalıtılmış yaşamını bozuyor.

Sıkı Dostlar – (Goodfellas) – 1990 - Dram/Suç

Sıkı Dostlar, Martin Scorsese'nin yönettiği 1990'lı bir Amerikan suç filmi. Senaryoyu Scorsese ile birlikte yazan Nicholas Pileggi'nin 1986 kurgusal olmayan kitabı Wiseguy'un bir film uyarlaması. Film, Lucchese suçu ailesinin 1955'ten 1980'e kadar bir süre boyunca Henry Hill ve arkadaşlarıyla ilişkilendirdiği yükseliş ve çöküşünü anlatıyor. Daha sonra, o ve Pileggi, isimlerini Goodfellas olarak değiştiriyor. Filmdeki rollerine hazırlanmak için, Robert De Niro, Joe Pesci ve Ray Liotta’nın sık sık Pileggi ile konuştukları biliniyor.

Matrix – 1999 - Fantastik/Bilim Kurgu

Matrix, Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano ve Hugo Weaving'in oynadığı Wachowskis tarafından yazılmış ve yönetilmiş bir 1999 Amerika-Avustralya yapımı bilim kurgu aksiyon filmidir. Çoğu insan tarafından algılanan gerçekliğin, insan popülasyonunu bastırmak için duyarlı makineler tarafından yaratılan Matrix adı verilen simüle edilmiş bir gerçeklik olduğu, vücutlarının ısı ve elektriksel faaliyetlerinin bir enerji kaynağı olarak kullanıldığı bir distopik geleceği betimler. Bilgisayar programcısı Neo bu gerçeği öğrenir ve hayal dünyasından kurtarılmış diğer insanları içeren makinelere karşı bir isyan başlatır.

Kaynak: https://www.realfilmizle.com/

Yorum Yap

0 Yorum Yapıldı
    Herhangi bir yorum bulunamadı. Hemen