Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
Reklamlar

Hazır Site Karşılaştırması

 
Reklamlar
Hazır Site Karşılaştırması özeti:

Herhangi bir tasarımcı ile muhatap olmadan, ücret ödemeden kendi sitenizi tasarlamak istiyorsunuz. İşte bu beklentilere çözüm sunan hazır site paketlerini inceliyoruz. Hangi firmalar hangi özellikler ve fiyatlar ile hazır site paketleri sunuyorlar bunu öğreneceğiz. Böylece karar verme aşamasında size yardımcı olacağız.

Öncelikle hazır site hakkında kısaca bilgilerimizi tazeleyelim. Biliyorsunuz ki bir internet sitesi açmak için bir domain ve hosting hizmeti alıyorsunuz. Fakat böyle bir hizmet aldığınızda size tasarım konusunda bir destek verilmiyor. Tasarımı kendiniz yapıyor veya bir tasarımcıya ücreti karşılığında yaptırıyorsunuz.

Eğer hazırlayacağınız site çok kapsamlı bir site değil ise, kendiniz hazır site paketleri ile kolayca oluşturabilir ve sonrasında her türlü değişikliği yine kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için her hangi bir teknik bilgiye sahip olmanız da gerekmiyor.

Bu hizmeti veren yerli yabancı birçok firma bulunmaktadır.

Wix.com

Yabancı firmalar arasında en çok bilinen sitedir. Oldukça pratik bir arayüze sahiptir. Karşılama ve satış sayfaları tamamen Türkçe olmak ile birlikte satın aldıktan sonra ortaya çıkan yönetim sayfaları İngilizce’dir. Bu nedenle eğer İngilizceniz yok ise satın aldıktan sonra biraz zorluk yaşamanız olasıdır. Ayrıca destek hizmetleri de İngilizce’dir. Eğer dil konusunda sorun yaşamıyorsanız gönül rahatlığı ile hizmet alınabilecek bir sitedir. Fiyatlandırmalarına bakarsak özellikle bakımından en yeterli plan Unlimited adı ile satılan plandır. Yıllık fiyatı 313 TL dir ve buna bir adet domain dahildir.

Weebly.com

Wix.com gibi yabancı menşeili bir sitedir. Maalesef bu sitenin Türkçe dil desteği hiç bulunmuyor. Desteği de yine Türkçe değil. Ancak İngilizce bilenler için kesinlikle tercih edilebilecek bir sitedir. En mantıklı paket olan Pro paket yıllık 518 TL ye gelmektedir. Fiyatı biraz yüksek görünüyor.

Hosting.com.tr

Yerli bir hosting firmasıdır. En makul paketi olan Small paket tercih edilebilir. 200’e yakın hazır site şablonu mevcut. Bu sitede bir şablon satın almıyorsunuz. Bir paket aldığınız zaman yıl boyunca tüm şablonları sınırsız bir şekilde kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Böylece beğenmediğiniz bir tasarıma para vermek gibi bir durum ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca hosting.com.tr sitesi hazır site paketlerinde bir domaini ücretsiz olarak veriyor. Dünyadaki diğer örneklerden farklı olarak com.tr uzantılı domainleri de seçebilirsiniz. Fiyat olarak ise yine diğer örneklere göre çok iyi bir fiyat politikaları var. Small paket yıllık sadece 143 TL ye geliyor.

İncelediğimiz bu 3 site arasında sizin de fark ettiğiniz gibi hosting.com.tr kesinlikle en iyi seçenek. Çünkü gerektiğinde destek alabileceğiniz Türkçe destek veren bir çağrı merkezleri mevcut. Yine herşeye rağmen beğenmez iseniz 15 gün koşulsuz iade garantileri bulunuyor.

Artık seçiminizi yapıp hazır sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Reklamlar
Yorum Yap

0 Yorum Yapıldı
    Herhangi bir yorum bulunamadı. Hemen